Про Банк даних

Національний банк соціологічних даних «Київський архів» - це інформаційний портал, який дає можливість шукати, переглядати, аналізувати та завантажувати дані соціологічних опитувань, проведених українськими дослідницькими установами – від перших досліджень початку 1990-х до сьогодення.

Наразі у Банку даних у відкритому доступі представлено понад 150 досліджень із різноманітних тем – електоральні, соціально-політичні, соціально-економічні дослідження, результати екзит-полів, дослідження цінностей та установок населення, дослідження здоров’я, підприємницької діяльності, корупції та інші. Багато досліджень є моніторинговими, тобто дозволяють відстежувати динаміку тих чи інших процесів.

Користування Банком даних є безкоштовним. Незареєстровані користувачі мають можливість переглядати список доступних досліджень, інформацію про дослідження та перелік змінних. Для отримання масиву даних та інших матеріалів дослідження для самостійної роботи, незареєстровані користувачі мають надіслати запит на електронну адресу, вказану в описі дослідження. Зареєстровані користувачі можуть переглядати результати опитувань у формі одномірних розподілів, здійснювати аналіз та розрахунки безпосередньо на сайті, а також вільно завантажувати масиви даних та інші матеріали дослідження.

Як користуватися Банком даних

Пошук досліджень

  1. Щоб переглянути перелік доступних досліджень, перейдіть до розділу Дані. В Каталозі натисніть на меню «Всі дослідження», щоб розкрити список досліджень. Натискаючи на назву дослідження, можна переглянути інформацію про дослідження (вкладка Опис), характеристики дослідження (Метадані), перелік доступних матеріалів дослідження (Файли) та перелік запитань дослідження (Змінні).
  2. Для того, щоб із загального переліку відібрати дослідження із певними характеристиками, можна скористатися меню Фільтр. У вкладці Фільтрувати дослідження можна відфільтрувати дослідження за такими критеріями як слово в назві, цільова група, метод побудови вибірки, географічне охоплення, обсяг вибірки, метод збору даних, дати дослідження, контроль даних, розмір похибки, замовник, рівень доступу, контактна особа, фірма-виконавець. За допомогою меню Фільтрувати змінні також можна відібрати питання, текст чи альтернативи яких містять певне слово чи слова.
  3. В рубрикаторі «Концепти каталогізації досліджень» можна переглянути перелік досліджень за визначеними критеріями (цільова група, метод побудови вибірки, географія, метод збору даних, контроль даних, замовник, рівень доступу, контактна особа, фірма-виконавець). Наприклад, щоб знайти опитування, які проводилися серед школярів, у рубриці «Концепти каталогізації досліджень» обираємо «Цільова група – Тип – Учні шкіл» - і отримуємо перелік досліджень, що відповідають цій характеристиці.

Пошук питань

Для пошуку певних питань або змінних, необхідно скористатися меню Пошук, яке доступне зі стартової сторінки, або на верхній панелі сторінки «Дані». В меню пошуку необхідно вказати, яке слово або які слова повинен містити текст запитання. Наприклад, на запит «НАТО» Банк даних виведе усі запитання, які містять це слово. Натискаючи на знайдені змінні, можна переглянути таблиці розподілу відповідей та визначити, до якого дослідження належать ці питання. Через те, що частина досліджень розміщені російською мовою, а частина – українською, ми рекомендуємо обирати такі ключові слова, які однакові в обох мовах, або здійснювати пошук спочатку однією мовою, потім іншою.

Робота із даними

  1. Зареєстровані користувачі мають змогу працювати із даними досліджень безпосередньо на сайті, не завантажуючи масив на свій комп’ютер. При перегляді змінної вгорі з’являється таке меню: Menu
    В цьому меню можна підключити ваги (кнопка Wages), побудувати графік (Graph), двомірні таблиці (Tables), встановити фільтри (Filtres), зберегти результати аналізу на сайті чи завантажити їх на комп’ютер (Save).
  2. Незареєстровані користувачі можуть лише переглядати інформацію про дослідження, перелік питань та перелік доступних файлів. Для отримання доступу до даних, необхідно зареєструватися (увійти через Google-акаунт), чи надіслати запит на електронну адресу, вказану у описі дослідження.
  3. Реєстрація, робота із Банком даних та отримання даних, розміщених у вільному доступі, є безкоштовними.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Ані Банк даних, ані фірма-виконавець дослідження не несуть відповідальності за неправильне використання, обробку чи інтерпретацію даних Користувачем! При використанні матеріалів для публікації, посилання на Банк даних є обов’язковим! (див. рекомендований формат посилання в описі дослідження)

Отримання даних

Дослідження, які розміщені у вільному доступі, надаються безкоштовно. Масиви опитувань надаються у форматі SPSS або OCA.

Щоб отримати масиви даних або інші матеріали досліджень для самостійної роботи, необхідно зареєструватися або надіслати запит на електронну адресу, вказану у описі дослідження.

Якщо у Вас виникли якість запитання, або Вам потрібна допомога із пошуком та отриманням даних, будь ласка звертайтеся до Сахно Юлії за електронною адресою [email protected] – і ми обов’язково спробуємо Вам допомогти.

Реєстрація

  1. Вхід на сайт здійснюється через обліковий запис Google (Google Account). Обліковий запис можна безкоштовно створити на сайті Google. Для входу через обліковий запис Google, натисніть «Вхід», і оберіть «Вхід через Google». Зверніть увагу: для того, щоб увійти на сайт, спливаючі вікна мають бути розблоковані. Цю функцію можна увімкнути або вимкнути у налаштуваннях браузера.
  2. Увійшовши на сайт через обліковий запис Google, користувач має статус «Незареєстрованого користувача». Незареєстровані користувачі можуть додавати дослідження до обраного, але не можуть самостійно скачувати матеріали досліджень або переглядати розподіли.
  3. Щоб зареєструватися, необхідно звернутися до Адміністратора (Сахно Юлія, [email protected]). Адміністратор надає реєстраційну форму, яку необхідно заповнити і надіслати назад. Зазвичай підтвердження реєстрації відбувається в межах доби (понеділок- п’ятниця) після отримання заповненої реєстраційної форми. Після підтвердження реєстрації, користувач отримує можливість працювати із даними безпосередньо на сайті, а також самостійно скачувати масиви та інші матеріали досліджень, що доступні у вільному доступі.
  4. Реєстрація, робота із Банком даних та отримання даних, розміщених у вільному доступі, є безкоштовними.
  5. Реєструючись на сайті, користувач підтверджує ознайомленість та згоду із правилами користування Банком даних.